Jaki program do Allegro wybrać w 2024?

Opublikowane: 26 stycznia, 2024

Początek roku to doskonały moment, aby wprowadzić ulepszenia w swoim sklepie internetowym Allegro. Dzięki dobrze wybranemu programowi do Allegro możesz przyspieszyć swoją codzienną pracę oraz szybciej osiągać wyznaczone cele biznesowe. Skorzystaj z wiedzy ekspertów od tworzenia narzędzi do Allegro i dowiedz się, z których aplikacji warto korzystać w 2024 roku.

 1. Najlepsze programy do Allegro – lista 2024
 2. Autoresponder – program do Allegro, który pomoże Ci zwiększyć jakość sprzedaży
 3. Darmowy program do Allegro dla Super Sprzedawców: Autoresponder AlleSpark
 4. AlleSpark to nowość na rynku programów do Allegro
 5. Obecne funkcjonalności programu do obsługi Allegro AlleSpark (poza autoresponderami)
 6. Program do obsługi Allegro w 2024 – FAQ 

Najlepsze programy do Allegro – lista 2024

Na rynku funkcjonuje wiele programów do obsługi Allegro. Jest ich tak dużo, że trudno w jednym artykule przywołać wszystkie. Dlatego też skupimy się jedynie na tych, których używanie może faktycznie może Ci pomóc w rozwoju sprzedaży i/lub konta.

Programy do sprzedaży na Allegro (czyli obsługa sprzedaży Allegro):

 • SellAsist – pozwala na zautomatyzowanie części zadań związanych ze sprzedażą i obsługą klienta na Allegro. Swoim użytkownikom oferuje takie funkcje jak: zamawianie kurierów, wystawianie faktur, sprawdzanie stanów magazynowych oraz zmienianie statusów płatności. 
 • Apilo – to program do obsługi Allegro (tzw. manager Allegro), który słynie z częstych aktualizacji. Posiada wbudowany moduł menedżera aukcji oraz szeroki zakres integracji, dzięki którym możliwa jest pewna automatyzacja Allegro.
 • Sello NX – jako nowsza i usprawniona wersja Sello świetnie nadaje się do zarządzania sprzedażą Allegro. Za sprawą integracji z kurierami sprawdza się także jako program do obsługi wysyłek. 
 • BaseLinker – to jeden z największych i najchętniej wybieranych programów stanowiących wsparcie sprzedaży na Allegro. Zawiera bardzo wiele przydatnych funkcji, przede wszystkim: synchronizację stanów magazynowych i cen, wystawianie aukcji i wygodne nimi zarządzanie oraz obsługę wysyłki. Oferuje także integrację platform sprzedaży.
 • Niezbędnik Sprzedawcy Allegro – uchodzi za proste w użyciu narzędzie, które łączy w sobie wiele przydatnych funkcji. Można go uznać za menedżera sprzedaży Allegro. Pozwala, chociażby, na zarządzanie ofertami, tworzenie zestawów, automatyczne generowanie wniosków o zwrot prowizji oraz obsługę zwrotów. Wszystko to sprawia, że Niezbędnik Sprzedawcy Allegro cieszy się dużą popularnością.

Programy do obsługi aukcji na Allegro (czyli zarządzanie ofertą Allegro):

 • EasyUploader – ułatwia proces wystawiania aukcji zarówno na Allegro.pl, jak i Allegro.cz.  
 • Generato Manager – służy głównie do zarządzania aukcjami Allegro, ale oferuje także funkcję wsparcia sprzedaży. 

Program do analizy Allegro (czyli analiza rynku i skuteczności konta Allegro):

 • Allegro Analytics – to wewnętrzne narzędzie Allegro, które jest dostępne dla każdego sprzedawcy posiadającego abonament. Prezentując zaawansowane dane, bardzo ułatwia analizowanie sytuacji na rynku. Za jego pomocą sprawdzisz m.in. rozkład cen dla swoich produktów, najpopularniejsze opcje promowania oraz trendy w czasie.
 • AlleSpark – to nasz autorski program. Powstał stosunkowo niedawno, bo w 2023 roku, ale już zdołał zaprezentować sprzedawcom Allegro innowacyjne funkcje, generując pełne raporty rentowności z uwzględnieniem kosztów Allegro Ads.   

Autoresponder – program do Allegro, który pomoże Ci zwiększyć jakość sprzedaży

Szczególnym rodzajem programu do Allegro, jest autoresponder. Narzędzie tego typu służy do automatycznego wysyłania wiadomości do klientów. Tym samym, zwalnia nasze zasoby, pozwalając na zajęcie się innymi rzeczami oraz realizując wyznaczone przez marketplace widełki czasowe, w których powinna odbywać się komunikacja z kupującymi. 

Zastanawiasz się, dlaczego tak ważnym jest przestrzeganie terminów ustalonych przez Allegro? Serwis przykłada ogromną wagę do obsługi klienta. Aby zwiększyć satysfakcję swoich użytkowników, wyznaczył bardzo restrykcyjne progi. Jednocześnie zachęcił sprzedających do ich przestrzegania, wprowadzając parametr o nazwie jakość sprzedaży Allegro. Jak to działa? Im szybciej odpowiadasz na zapytania kupujących, tym większą szansę zyskujesz na zwiększenie jakości obsługi klienta Allegro i zdobycie tytułu Super Sprzedawca Allegro. Ten z kolei może istotnie poprawić trafność Twoich ofert. 

Jak widzisz, warto korzystać z autorespondera, który pomoże Ci w zwiększaniu jakości sprzedaży. Obecnie, na rynku można znaleźć programy tego typu do obsługi wiadomości oraz dyskusji Allegro, a także łączące obie te funkcje. 

Darmowy program do Allegro dla Super Sprzedawców: Autoresponder AlleSpark

Nie każdy autoresponder jest darmowy. Jeśli prowadzisz sklep na Allegro, z pewnością bardzo dbasz o budżet. Na pewno ucieszy Cię więc fakt, że w ramach zestawu narzędzi dla sprzedawców AlleSpark, możesz korzystać zarówno z autorespondera wiadomości Allegro, jak i autorespondera dyskusji Allegro – w dodatku zupełnie za darmo! 

Oba autorespondery dają możliwość określenia czasu, w jakim mają wygenerować automatyczną odpowiedź oraz zdecydowania, czy powinny odpowiadać tylko na pierwsze (czy też każde kolejne) zapytanie od danego klienta. Posiadają również funkcję ograniczenia działalności tylko do godzin, w których nie pracujesz. Tym samym, dają Ci pełną elastyczność zastosowania. Co równie ważne, są bardzo proste w obsłudze. Nie mając większego doświadczenia, całkowicie skonfigurujesz je w zaledwie kilka minut za sprawą gotowych szablonów odpowiedzi, które znajdziesz w naszym poradniku Autoresponder – treść.  

➔ Potrzebujesz pomocy z uruchomieniem naszego autorespondera? Zajrzyj do instrukcji Jak ustawić autoresponder Allegro?.

AlleSpark to nowość na rynku programów do Allegro

AlleSpark to nie tylko autoresponder, a program do Allegro. Co więcej – cały czas się rozwija! Obecnie jako jedyny na rynku daje możliwość wyliczenia dokładnego zysku generowanego przez dany sklep Allegro (wraz z uwzględnieniem Allegro Ads). Z biegiem czasu będzie tylko zyskiwał kolejne innowacyjne funkcje, dlatego warto trzymać rękę na pulsie.

Obecne funkcjonalności programu do obsługi Allegro AlleSpark (poza autoresponderami):

Statystyki Allegro Ads

AlleSpark w przejrzysty sposób prezentuje statystyki Allegro Ads, uwzgledniając kluczowe parametry, tj.: kliknięcia, CTR, średnie CPC, Allegro zwrot z inwestycji, liczba sprzedanych sztuk oraz wartość sprzedaży. Co więcej, zobaczysz je, nawet jeśli Twoimi kampaniami zajmuje się zewnętrzna agencja! Regularnie sprawdzając statystyki Allegro Ads, zyskasz większą kontrolę nad swoim budżetem i poprawisz efektywność prowadzonych kampanii.

Raporty Allegro Rentowność

Raporty Allegro Rentowność dają możliwość szybkiego obliczenia stosunku kosztów do przychodów na Twoim koncie Allegro. Tym, co wyróżnia je na tle konkurencji, jest fakt, że uwzględniają absolutnie wszystkie wydatki – również Allegro Ads. Co więcej, wyświetlają statystyki i najważniejsze parametry zarówno w ujęciu miesięcznym i tygodniowym, jak i dziennym. Efekt? Możesz sprawdzać rentowność swojego sklepu, kategorii lub konkretnej oferty każdego dnia!

Program do obsługi Allegro w 2024 – FAQ 

Jaki program do obsługi Allegro wybrać?

To, jakie narzędzie sprawdzi się w Twojej sytuacji, zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości Twojego sklepu i liczby realizowanych zamówień. Bardzo ważne są także cele biznesowe, jakie chcesz osiągnąć. Zanim przejdziesz do wyboru programu Allegro, zastanów się również, z jakimi zadaniami masz największy problem lub które zajmują Ci najwięcej czasu. Może się zdarzyć tak, że bardziej niż dobry program sprzedaży Allegro, przyda Ci się autoresponder.   

Jaki jest najlepszy program Allegro dla hurtowni?

Nie istnieje jeden najlepszy program Allegro dla osób prowadzących hurtownię. Jednakże większość hurtowników szukających narzędzia dla siebie, bardzo chwali sobie BaseLinkera.

Jak określić, które programy wspomagające sprzedaż na Allegro są dobre?

Dobry program sprzedaży Allegro będzie znaczyć coś innego dla każdego sprzedawcy. Istnieją jednak sposoby na wyselekcjonowanie narzędzi, które potencjalnie sprawdzą się w danym sklepie najlepiej. Zanim opłacisz kolejny abonament, sprawdź funkcje programu Allegro oraz poczytaj opinie od innych właścicieli sklepów na Allegro. Bardzo dużo może Ci także dać weryfikacja podmiotu odpowiedzialnego za wypuszczenie danej aplikacji. Jeśli zaprojektowali ją specjaliści w danym temacie, prawdopodobnie możesz im zaufać.

Jakie są korzyści programu Allegro?

Korzyści programu Allegro będą się zmieniać w zależności od typu wybranego narzędzia. Przykładowo – autoresponder może Ci pomóc w zwiększeniu jakości sprzedaży, zaletą typowego narzędzia sprzedaży Allegro będzie automatyzacja Allegro, a programu do analityki – wzrost świadomości tego, co dzieje się na koncie i lepsze rozeznanie sytuacji rynkowej. Bez względu jednak na typ, dobry wybór programu Allegro pomoże Ci oszczędzić czas i energię.