Jak zmienić lub usunąć ocenę na Allegro? – Instrukcja

Opublikowane: 22 marca, 2024

Jak usunąć opinię na Allegro? Lub przynajmniej – jak zmienić ocenę na Allegro? Jeśli zastanawiasz się nad kwestią usunięcia komentarza Allegro, ten artykuł jest dla Ciebie! Zależy nam na satysfakcji Twoich kupujących, dlatego oferujemy Ci narzędzia pomagające w budowie wysokiej jakości sprzedaży takie jak autoresponder wiadomości oraz autoresponder dyskusji Allegro. Dzięki nim oraz wiedzy z naszego artykułu zwiększysz swój poziom obsługi klienta.

 1. Jak zmienić lub usunąć ocenę na Allegro – Perspektywa kupującego
 2. Jak zmienić ocenę na Allegro? – Instrukcja dla kupującego krok po kroku
 3. Jak usunąć opinię na Allegro? – Instrukcja dla kupującego krok po kroku
 4. Jak zmienić lub usunąć swoją ocenę na Allegro – Perspektywa sprzedającego
 5. Jak zmienić ocenę na Allegro od kupującego? – Instrukcja dla sprzedającego krok po kroku
 6. Nie polecam od kupującego, czyli jak zmienić opinię na Allegro
 7. Jak usunąć opinie na Allegro? – Czasem warto zaufać profesjonalistom
 8. Jak zmienić lub usunąć ocenę sprzedającego na Allegro? – FAQ 

Jak zmienić lub usunąć ocenę na Allegro – Perspektywa kupującego

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zmienić lub całkowicie usunąć swoją ocenę na Allegro, możesz to zrobić bez większego problemu w ciągu 90 dni. Serwis pozwala na edycję i usunięcie oceny pozytywnej (Polecam) oraz negatywnej (Nie polecam), a także na zmienienie liczby przyznanych gwiazdek dla danego obszaru zadowolenia z transakcji (np. Obsługi kupującego). Musisz jednak wiedzieć, że masz tylko jedną szansę na samodzielną zmianę komentarza. W przypadku nanoszenia kolejnych poprawek będziesz potrzebować wsparcia Allegro.

Jak zmienić ocenę na Allegro? – Instrukcja dla kupującego krok po kroku

KROK 1. Zaloguj się na swoje konto Allegro i otwórz zakładkę Moje zakupy.

KROK 2. Wybierz zamówienie, którego ocenę chcesz zmienić i kliknij opcję Szczegóły zakupu.

KROK 3. Wybierz Pokaż wystawioną ocenę.

KROK 4. Gdy na ekranie wyświetli się Twoja ocena, zyskasz możliwość zmiany opinii, liczby przyznanych gwiazdek w każdym obszarze oraz edytowania komentarza.

KROK 5. Na koniec wciśnij przycisk Zapisz zmiany.

Jak usunąć opinię na Allegro? – Instrukcja dla kupującego krok po kroku

 1. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z powyższego akapitu (krok 1-3).
 2. Gdy Allegro wyświetli Twoją opinię, możesz zdecydować o jej usunięciu. Wciśnij polecenie Usuń ocenę, aby usunąć ocenę sprzedającego.
 3. To wszystko!

➔ Może się tak zdarzyć, że po usunięciu opinii zechcesz wystawić ją ponownie. Istnieje taka opcja! Allegro daje możliwość ponownego wystawienia oceny pod warunkiem, że nie minęło 90 dni od zakupu.

Jak zmienić lub usunąć swoją ocenę na Allegro – Perspektywa sprzedającego

Allegro to bezsprzeczny lider polskiego e-commerce. Taka pozycja wiąże się z ogromną odpowiedzialnością – serwis musi się zmagać nie tylko z kwestią przyciągania nowych użytkowników, ale także utrzymania starych. To niełatwe zadanie. Nic dziwnego, że portal przykłada dużą wagę do obsługi kupującego. Przykładem takiego działania jest, chociażby, ograniczenie możliwości wpływania sprzedawców na opinie klientów. Być może pamiętasz jeszcze czasy, gdy sklepy mogły wdawać się z kupującymi w rozbudowane polemiki? Dawno już minęły!
Obecnie jako sprzedającemu pozostaje Ci wyłącznie proszenie klienta o zmianę lub usunięcie wystawionej oceny. Masz na to 90 dni od momentu sfinalizowania transakcji. Możesz zareagować zarówno na opinię Polecam, jak i Nie polecam. W przypadku tej drugiej Allegro daje Ci także możliwość udzielenia odpowiedzi na komentarz.

Jak zmienić ocenę na Allegro od kupującego? – Instrukcja dla sprzedającego krok po kroku

KROK 1. Zaloguj się na swoje konto firmowe Allegro i otwórz zakładkę Otrzymane oceny.

KROK 2. Znajdź ocenę, którą chcesz zmienić.

KROK 3. Wybierz opcję Poproś o zmianę oceny.

KROK 4. Twoim oczom ukaże się specjalne okienko. Możesz wpisać w nie uzasadnienie swojej prośby.

KROK 5. Wciśnij przycisk Wyślij prośbę do kupującego.

➔ Możesz poprosić o zmianę lub usunięcie oceny tylko raz! Jednakże, gdy klient dokona edycji swojej opinii lub usunie ją i wystawi nową, możesz ponowić swoją prośbę.

Nie polecam od kupującego, czyli jak zmienić opinię na Allegro

Postępuj według kroków 1. i 2. z powyższego akapitu.

KROK 3. Wybierz opcję Odpowiedz kupującemu.

KROK 4. Stwórz odpowiedź na komentarz kupującego.

KROK 5. Wciśnij przycisk Odpowiedz.

➔ Nie zapominaj, że Twoja odpowiedź będzie wyświetlała się wszystkim kupującym. Zadbaj o to, żeby była profesjonalna i uprzejma. To najlepsze rozwiązanie sytuacji.

Jak odpowiedzieć na ocenę Nie polecam od kupującego? – Wskazówki 

 • Odpowiedź na opinię Nie polecam to nie sposób na komunikację z kupującym. O wiele lepiej (i rozsądniej) kontaktować się z klientami telefonicznie lub mailowo. Korzystanie z takich form daje większą szansę na polubowne rozwiązanie problemu. Traktuj odpowiedź na ocenę Nie polecam jako ostateczność. Najlepiej używać jej tylko wówczas, gdy nie uda się dogadać z klientem i tylko w celu wyjaśnienia sytuacji potencjalnym kupującym.
 • Zanim przejdziesz do odpowiadania na opinię od kupującego, postaraj się uspokoić. Emocje nie są najlepszym doradcą podczas konfliktów z klientami.
 • Postaraj się wczuć w sytuację klienta. Dzięki empatycznemu podejściu można wiele zdziałać.
 • Odnieś się do negatywnego komentarza kupującego w sposób wyważony i uprzejmy.
 • Ocena Nie polecam to nie koniec świata! Pełna szacunku odpowiedź może pomóc Ci w budowie profesjonalnego wizerunku.

Jak usunąć opinie na Allegro? – Czasem warto zaufać profesjonalistom

W wielu przypadkach wystarczy porozmawiać z klientem, aby zmienić jego opinię. Wyjaśnienie sytuacji i zaangażowanie w rozwiązanie problemu często robi cuda! Nie każdy jednak może się pochwalić odpowiednimi umiejętnościami. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz kontaktować się z kupującymi i osobiście prosić ich o edycję lub usunięcie negatywnej oceny, zwróć się po pomoc do profesjonalistów. Niektóre agencje oferują usługę prowadzenia mediacji między sprzedającymi a kupującymi. Przykładowo, skuteczność specjalistów Pirk Spark to usuwanie aż 8,5 negatywnych opinii na 10!

Jak zmienić lub usunąć ocenę sprzedającego na Allegro? – FAQ 

Czy na Allegro można edytować ocenę oraz usunąć komentarz?

Jako kupujący możesz zarówno edytować, jak i usunąć komentarz (Allegro pozwala na zmianę oceny Polecam i Nie polecam). Opcje dostępne dla sprzedających są bardziej ograniczone. Na ten moment jedynym, co może zrobić sprzedawca, jest wysłanie do klienta prośby Edytuj opinię

Co znajduje się w prośbie Edytuj opinię od sprzedającego?

Prośba o zmianę oceny, którą sprzedawca wysyła kupującemu, zawiera następujące informacje: wskazanie opinii, której dotyczy dana prośba o zmianę, uzasadnienie prośby oraz termin, do którego można dokonać zmiany w wystawionej ocenie.

Ile czasu ma sprzedawca na udzielenie odpowiedzi na ocenę Nie polecam od sprzedającego?

Na udzielenie odpowiedzi na ocenę Nie polecam od sprzedającego masz nieograniczoną ilość czasu. Nie musisz się więc spieszyć! O wiele lepiej spróbować wyjaśnić sprawę z kupującym telefonicznie lub mailowo, zanim skorzysta się z opcji odpowiadania na ocenę.

Ile razy kupujący może edytować komentarz?

Każdą wystawioną ocenę można zmienić samodzielnie tylko raz. Edytuj opinie rozważnie, ponieważ w przypadku chęci dokonania kolejnych zmian, koniecznym będzie zwracenie się do Allegro.

Co w przypadku, gdy kupujący kupuje coś tylko po to, aby wystawić ocenę Nie polecam?

Jeśli masz uzasadnione podejrzenia, że klient kupuje coś w Twoim sklepie tylko po to, aby wystawić Ci ocenę Nie polecam, koniecznie skontaktuj się z Allegro! 

Czy sprzedający może prosić o zmianę oceny edytowanej i nowej (dodanej po usunięciu starej)?

Każde edytowanie oraz usunięcie i dodanie nowej oceny Allegro postrzega jako unikalną opinię. To znaczy, że w momencie, gdy zmienisz ocenę lub wystawisz ponownie komentarz, sprzedający będzie mógł poprosić o zmianę.