Wystawianie pierwszego produktu na Allegro – Poradnik 2024

Opublikowane: 30 kwietnia, 2024

Jako początkujący sprzedawca na pewno mocno interesujesz się kwestią wystawiania aukcji na Allegro. Z naszym poradnikiem krok po kroku błyskawicznie dowiesz się, jak wystawić produkt na Allegro. Otrzymasz także cenne wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć jakość swojej pierwszej oferty. W końcu jesteśmy specjalistami od tworzenia ofert na Allegro!

 1. Oferta Allegro – najważniejsze elementy
 2. Allegro – jak wystawić przedmiot przez formularz wystawiania?
 3. Wystawianie aukcji na Allegro – Dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci szybko wystawić przedmiot
 4. Allegro wystaw przedmiot – FAQ

Oferta Allegro – najważniejsze elementy

Sprzedaż przedmiotów na Allegro nie będzie dla Ciebie możliwa, dopóki nie wystawisz swojej pierwszej oferty. Zanim jednak prześledzimy proces wystawiania aukcji, warto przypomnieć sobie najważniejsze elementy, na które składa się oferta Allegro. Oto one:

 • Tytuł – ułatwia klientom wyszukiwanie produktów, dlatego postaraj się, aby były adekwatny oraz zawierał wszystkie informacje pozwalające na identyfikację towaru. Platforma Allegro pozwala, aby tytuł zawierał maksymalnie 75 znaków. Postaraj się je wykorzystać, nasycając istotnymi frazami kluczowymi.
 • Grafiki produktowe – jeśli chcesz wystawić aukcję, musisz posiadać przynajmniej kilka zdjęć i/lub grafik produktowych. Wszystkie powinny charakteryzować się wysoką jakością i dobrym oświetleniem. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzają się neutralne tła w jasnych kolorach.
 • Miniatruka – każda aukcja Allegro musi posiadać miniaturkę, czyli zdjęcie, które wyświetla się bezpośrednio na liście ofert. Portal posiada restrykcyjne zasady tworzenia miniaturek. Przede wszystkim muszą przedstawiać dobrze oświetlony produkt na białym tle (bez cieni). Nie mogą zawierać żadnych napisów ani dodatkowych elementów, które nie są przedmiotem aukcji. Stąd w większości kategorii lepiej nie korzystać z żadnej aranżacji.  
 • Opis oferty – sprzedaż internetowa (również na Allegro) wymaga rzetelnego opisania oferowanych przedmiotów. W końcu potencjalni kupujący nie mają możliwości dokładnego obejrzenia produktu. Wszystko, co mają do dyspozycji, to tekst ofertowy oraz zdjęcie produktu. Z tego powodu opis oferty jest niezwykle ważny! Tworząc go, stosuj zasady języka korzyści. Bardzo dobrze na przejrzystość i czytelność opisu działają także wyliczenia i pogrubienia.
 • Parametry – aby sprzedać przedmiot na Allegro, musisz uzupełnić jego parametry, czyli najważniejsze cechy. Nie tylko pozwalają one klientom na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na temat produktu, ale także ułatwiają proces wyszukiwania.

➔ Skuteczna Allegro aukcja wymaga wiele pracy i uwagi. Sprawdź nasz darmowy e-book Sekrety tworzenia ofert na Allegro i zwiększ atrakcyjność swoich aukcji!

Allegro – jak wystawić przedmiot przez formularz wystawiania?

KROK 1. Zaloguj się na firmowe konto Allegro.

  KROK 2. Wejdź w sekcję Sprzedaż i wybierz opcję Wystaw przez formularz.

  KROK 3. Wpisz w wyszukiwarkę kod EAN produktu. Jeśli Twój towar go nie posiada, kliknij na Mój produkt nie ma kodu GTIN (EAN). Wówczas system poprosi Cię o podanie jego nazwy.

  KROK 4. Jeśli produkt znajduje się w katalogu Allegro, system wyświetli Ci odpowiednią sugestię. Kliknij w odpowiedni towar.

  KROK 5. Jeśli chcesz, na tym etapie możesz stworzyć zestaw produktów. Zrobisz to bardzo łatwo, korzystając z opcji Dodaj kolejny produkt do zestawu. Możesz także kontynuować z tylko jednym produktem.

  KROK 6. System przekieruje Cię do formularza wystawienia, a także zaproponuje kategorię, część parametrów oraz tytuł oferty. Oczywiście, możesz to wszystko zmienić. Wybierz kategorię i taki tytuł, który najlepiej pasuje do Twojego towaru.

  KROK 7. Uzupełnij opis produktu i dodaj odpowiednie zdjęcia.

  KROK 8. W dalszej sekcji istnieje możliwość dodania załączników do oferty (np. regulamin promocji, fragment książki, instrukcję montażu). Skorzystaj z niej lub pomiń ten krok.

  KROK 9. Teraz czas na wybór formatu sprzedaży, ceny oraz liczby dostępnych sztuk. Możesz także wskazać czas trwania aukcji oraz określić, czy wystawiasz faktury VAT.

  KROK 10. Przejdź do części Dostawa i płatność, aby wybrać cennik dostawy. Uzupełnij również czas wysyłki i formę płatności. Na końcu podaj miejsce, z którego wyślesz zamówiony przedmiot.

  KROK 11. Uzupełnij wymagane Warunki oferty (zwroty i gwarancje).

  KROK 12. Aby zwiększyć swoje szanse na sprzedaż na Allegro, możesz skorzystać z promocji. Pamiętaj jednak, że każda z nich generuje dodatkowe koszty!

  KROK 13. Zdecyduj, kiedy Twoja oferta ma się pojawić na portalu.

  KROK 14. Możesz teraz skończyć swoją pracę i wystawić ofertę lub wcześniej zobaczyć jej podgląd.

  Wystawianie aukcji na Allegro – Dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci szybko wystawić przedmiot

  Sam proces wystawiania aukcji jest bardzo prosty i nie powinien sprawiać Ci większych problemów nawet za pierwszym razem. Lepiej jednak, zanim jednak weźmiesz się za wystawianie przedmiotów, zapoznaj się z regulaminem Allegro. Przyswajając zawartą w nim wiedzę, zminimalizujesz ryzyko naruszenia zasad i, tym samym, zwiększysz swoją szansę na efektywną sprzedaż na Allegro. To jednak nie wszystko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym wystawienie aukcji po raz pierwszy przebiegnie bez żadnych problemów.

  • Jeśli Twojego produktu jeszcze nie ma w bazie Allegro, możesz go do niej dodać. Zrobisz to w następujący sposób: wybierz opcję Mój produkt nie ma kodu GTIN (EAN), a następnie Kontynuuj bez wybierania produktu. Gdy znajdziesz się w następnej sekcji, wybierz kategorię. Po chwili portal przeniesie Cię do formularza wystawiania.
  • Wystawianie przedmiotów pozwala na połączenie nawet 10 produktów w zestaw z daną ofertą.
  • Platforma Allegro daje możliwość automatycznego tłumaczenia ofert. Obecnie masz do dyspozycji język czeski, angielski, słowacki i ukraiński.
  • Tworząc aukcję, możesz dodać do opisu maksymalnie 15 grafik produktowych (razem z miniaturką). Pamiętaj, że grafika znajdująca się na pierwszej pozycji jest automatycznie wyświetlana przez system jako miniaturka.
  • Sprzedaż przedmiotów na Allegro może niekiedy wymagać dodania do oferty załączników. Do każdej oferty możesz dodać ich aż 9. Ważne, aby miały format PDF, a ich waga nie przekraczała 20 MB (łącznie mogą mieć 180 MB).

  Allegro wystaw przedmiot – FAQ

  Czy wystawianie przedmiotów na Allegro jest trudne?

  System Allegro pozwala nie tylko na łatwe, ale także szybkie wystawianie aukcji. Aby wystawić przedmiot, wystarczy poświęcić kilka minut (oczywiście, o ile posiadasz zdjęcia produktowe oraz przygotowany opis). Dzięki temu można relatywnie szybko sprzedać przedmiot od momentu założenia konta.

  Jak wystawić produkt na Allegro?

  Chcesz wystawić aukcję na Allegro? Zrobisz to nie tylko poprzez formularz wystawiania oferty. Serwis pozwala także na skorzystanie z API Allegro oraz opcji wystawiania do 10 000 ofert naraz z pliku. Wszystko zależy od twoich preferencji i umiejętności. Na początku kariery najlepiej sprawdza się jednak wystawianie przez formularz. 

  Czy szybkie wystawianie aukcji na Allegro jest możliwe?

  Allegro pozwala na szybkie wystawienie kilku podobnych przedmiotów. Aby to zrobić, otwórz zakładkę Mój asortyment i wybierz ofertę, która ma stanowić podstawę dla kolejnych. Po jej prawej stronie znajdziesz ikonę trzech kropek. Kliknij na nią i wskaż opcję Wystaw podobną. Znajdziesz się w formularzu, na którym możesz nanieść niezbędne poprawki, aby wystawić przedmiot podobny do pierwotnego.

  Ile kosztuje wystawienie aukcji na Allegro?

  W większości przypadków wystawienie aukcji na Allegro jest bezpłatne. Serwis co 10 dni pobiera opłatę w wysokości od 0,05 zł do 5 zł w przypadku takich kategorii jak Design i Antyki (bez Antykwariatu), Sztuka, Kolekcje i Leki bez recepty.