Jak ustawić autoresponder Allegro?

Zacznij korzystać z naszego darmowego autorespondera Allegro i popraw swoją jakość sprzedaży!

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro od AlleSpark – konfiguracja 

Autoresponder Allegro AlleSpark to narzędzie, które wysyła automatyczne odpowiedzi Allegro. Tym samym, nie tylko zwiększa zadowolenie klientów danego sklepu, ale także przekłada się na spełnienie warunków programu Super Sprzedawca

AlleSpark jest intuicyjny w obsłudze oraz zgodny z regulaminem Allegro. Dzięki prostemu interfejsowi bez trudu skonfigurujesz oba moduły (Wiadomości oraz Dyskusje) lub tylko wybrany z nich. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci to zadanie, stworzyliśmy krótki przewodnik, dzięki któremu szybko dowiesz się, jak ustawić autoresponder Allegro.

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro – strona konfiguracji 

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 1
jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 2

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro – wybór narzędzia

AlleSpark to autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro

Wybierz, który autoresponder Allegro chcesz skonfigurować. Jeśli wskażesz opcję „Wiadomości”, przejdziesz do interfejsu konfiguracji autorespondera wiadomości Allegro. Pomarańczowe podświetlenie informuje, że w tym momencie zajmujesz się ustawianiem autorespondera dyskusji Allegro. 

Włącz autoresponder dyskusji wiadomości Allegro

Jeśli chcesz korzystać z możliwości autorespondera Allegro na swoim koncie, koniecznie zaznacz opcję „Autoresponder aktywny”. Gdy to zrobisz, program będzie mógł udzielać automatycznych odpowiedzi na wszelkie wiadomości Twoich klientów, np. pytania dotyczące statusu przesyłki, prośby o link do śledzenia zamówienia oraz pytania dotyczące anulowania zakupu.

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 3

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro – aktywacja

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 4 tekst wiadomości

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro – treść automatycznej odpowiedzi Allegro

 Stwórz własną automatyczną odpowiedź Allegro

Ustawienie treści wiadomości Allegro to najważniejszy element konfiguracji autorespondera. Nie zaniedbuj jej! 

W polu „Tekst” umieść treść odpowiedzi na wiadomość klienta. Najlepiej poinformuj w niej o tym, że wkrótce odniesiesz się do wszelkich pytań. Dzięki takiemu rozwiązaniu spełnisz ustalone przez Allegro terminy odpowiadania na zapytania kupujących oraz zyskasz czas na inne aktywności. Pamiętaj jednak, aby ostatecznie wrócić do swoich klientów i udzielić wyczerpującej odpowiedzi.➔ Nie wiesz, co umieścić w treści odpowiedzi Allegro? Sprawdź szablony wiadomości Allegro, które dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zdecyduj, na które pytania klientów Allegro odpowiadać

Poniżej ustawienia treści automatycznych wiadomości Allegro znajduje się suwak, który pozwala na zdecydowanie, czy autoresponder Allegro ma odpowiadać wyłącznie na pierwszą wiadomość czy też każdą kolejną.

Jeśli pozostanie szary, Twoi klienci będą otrzymywać tę samą wiadomość po każdym zainicjowaniu kontaktu. Jeśli natomiast wybierzesz opcję „Odpowiadaj tylko na pierwszą wiadomość” (suwak przybierze pomarańczowy kolor), Twoi klienci będą otrzymywać automatyczną odpowiedź tylko na pierwszą wiadomość w danym wątku. 

Autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro – wybór opcji udzielania odpowiedzi

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 5 odpowiadanie na wiadomości

Ustaw szybkość odpowiedzi Allegro na pierwszą wiadomość

Ustaw czas, w jakim autoresponder ma udzielić automatycznej odpowiedzi na pierwszą wiadomość Twojego klienta. Możesz określić go w minutach (co najmniej 1 minuta). Pamiętaj, aby nie kazać swoim kupującym czekać zbyt długo! Automatyczna informacja, która nadejdzie błyskawicznie, zwiększy poziom ich zadowolenia.

Narzędzie autoresponder – wybór szybkości pierwszej odpowiedzi Allegro

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 7 czas odpowiedzi na pierwszą wiadomość

Narzędzie autoresponder – wybór szybkości kolejnej odpowiedzi Allegro

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 8 czas odpowiedzi na kolejną wiadomość

Ustaw szybkość odpowiedzi Allegro na kolejną wiadomość

Autoresponder AlleSpark daje możliwość ustawienia innego czasu odpowiedzi w przypadku pierwszej i każdej kolejnej wiadomości. W tym przypadku minimalny czas to również 1 minuta. 

Wystartuj ze sprawną obsługą klientów Allegro!

Gdy skończysz konfigurować swój autoresponder dyskusji/wiadomości Allegro, wciśnij przycisk „Zapisz”. 

To wszystko!  Wkrótce AlleSpark rozpocznie wysyłanie automatycznych odpowiedzi Allegro na zapytania Twoich klientów. 

Włącz autoresponder Allegro

jak ustawić autoresponder Allegro AlleSpark - instrukcja 9 uruchamianie autoreposndera wiadomości

Jak ustawić autorespodner Allegro? –  FAQ

Czy AlleSpark to autoresponder dyskusji Allegro czy wiadomości?

AlleSpark pełni obie te role. Konfigurując swój program, możesz zdecydować się na używanie tylko autorespondera dyskusji Allegro lub autorespondera wiadomości Allegro, a także zacząć korzystać z obu tych opcji jednocześnie.

Autoresponder pytań Allegro – co to właściwie jest?

Autoresponder pytań Allegro to program, który wysyła automatyczne odpowiedzi na wiadomości oraz dyskusje od klientów. Tym samym, pozwala na odpowiadanie kupujących w terminach określonych przez serwis.

Czy wysyłanie automatycznych odpowiedzi Allegro jest zgodne z regulaminem?

Tak! Portal nie zabrania używania autorespondera. Tym samym, możesz bez przeszkód postawić zarówno na autoresponder dyskusji Allegro, jak i wiadomości. Co więcej, korzystanie z programu do udzielania automatycznych odpowiedzi może się przełożyć na wzrost jakości sprzedaży.

W czym autoresponder Allegro pomoże mojemu kontu?

Głównym zadaniem autorespondera Allegro jest skrócenie czasu, w jakim klient otrzymuje odpowiedź na swoje zapytanie. Szybki kontakt z kupującym nie tylko zwiększa poziom zadowolenia z obsługi, ale także pozwala na spełnienie wymagań określonych przez Allegro. Można więc powiedzieć, że autoresponder Allegro pomoże Ci w zwiększeniu jakość sprzedaży i trafność ofert.

Czy AlleSpark oferuje możliwość ustawienia wiadomości Allegro?

Tak! AlleSaprk daje możliwość ustawienia wiadomości Allegro. Możesz stworzyć jej treść samodzielnie lub też skorzystać z gotowych szablonów, które zebraliśmy dla Ciebie w krótkim przewodniku Autoresponder treść – gotowe szablony wiadomości Allegro. Dzięki niemu szybko napiszesz treść automatycznej wiadomości Allegro i zwiększysz satysfakcję swoich klientów.

Już wiesz, jak ustawić autoresponder Allegro? Czas zacząć!

box

Chcesz być na bieżąco z newsami ?

Skorzystaj z naszego newslettera!
Dzięki niemu nie ominie Cię żadna informacja, która mogłaby usprawnić funkcjonowanie Twojego sklepu.