Allegro Pay – Jak spłacić wcześniej raty? | Prosty poradnik

Opublikowane: 19 marca, 2024

Jak spłacić wcześniej Allegro Pay? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, ten artykuł jest dla Ciebie! Specjalizujemy się w narzędziach ułatwiających liczenie rentowności Allegro, co znaczy, że temat opłat na portalu jest nam szczególnie bliski. Z naszego artykułu dowiesz się nie tylko, czy można Allegro Pay spłacić wcześniej, ale także jak to zrobić krok po kroku.

  1. Co to jest i jak działa Allegro Pay?
  2. Jak zyskać środki w Allegro Pay?
  3. Allegro Pay – czy można spłacić wcześniej?
  4. Jak spłacić wcześniej Allegro Pay?
  5. Allegro Pay – jak spłacić wcześniej? | FAQ

Co to jest i jak działa Allegro Pay?

Najprościej rzecz ujmując, Allegro Pay to specjalny system płatności zaprojektowany przez Allegro. Działa podobnie do rat przyznawanych przez bank, ale wszystko odbywa się w obrębie serwisu. Allegro Pay daje możliwość robienia zakupów nawet bez posiadania własnych środków, ponieważ działa na zasadzie odroczonej płatności. 

System charakteryzuje się sporą elastycznością. Swoim użytkownikom pozwala na spłacenie zobowiązania w ciągu 30 dni lub rozbicie go na nawet 20 równych miesięcznych rat. Najkorzystniejsze warunki zapewnia jednak klientom, którzy korzystają z Allegro Smart. W przypadku takich osób RRSO wynosi 0% dla należności rozłożonych na dwie spłaty.

Jak zyskać środki w Allegro Pay?

Allegro Pay może założyć każdy, kto posiada aktywne konto Allegro. Wszystko, co trzeba zrobić, to uruchomić usługę na stronie Allegro Pay lub bezpośrednio w aplikacji Allegro. Po wypełnieniu formularza serwis ustali Twój budżet kredytowy na podstawie Twojej dotychczasowej aktywności na portalu. Budżet ten może wynosić od 300 do 4 200 zł. 
Jeśli Twoje środki w Allegro Pay są niewielkie, nie musisz się martwić. Portal regularnie dokonuje weryfikacji kont i ponownie przelicza zdolność kredytową. Robiąc regularne zakupy, masz szansę na zwiększenie swojego budżetu. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu Jak zwiększyć limit Allegro Pay!

Allegro Pay – czy można spłacić wcześniej? 

Allegro Pay pozwala na spłacenie części lub całości należności w dowolnym momencie – bez względu na zaakceptowany harmonogram spłaty kredytu. Ważne jedynie, aby nie przekroczyć wyznaczonych terminów. Wspomniany harmonogram znajdziesz w swoim panelu Allegro Pay. Wystarczy, że klikniesz w podświetloną opcję Pokaż harmonogram spłat, a upewnisz się, czy Twoja płatność rozłożona jest na dwie, trzy czy więcej rat. 

Co ważne, istnieje możliwość zmiany harmonogramu spłaty kredytu. Opcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników, którzy:

  • wybrali spłatę należności w ciągu 30 dni, a kwota ich zakupu wyniosła co najmniej 200 zł lub
  • posiadają Allegro Smart, ich płatność rozłożona została na 2 raty i kupili produkt o wartości co najmniej 200 zł.

Pamiętaj, że zmiana harmonogramu spłat wiąże się z koniecznością zawarcia nowej umowy z Allegro Pay, a więc również z ponownym przeliczeniem oprocentowania!

Jak spłacić wcześniej Allegro Pay? 

Czas przejść do poradnika, jak spłacić wcześniej Allegro Pay. Postępując według poniższych kroków, możesz łatwo i szybko spłacić zakup.

KROK 1. Zaloguj się na swoje konto Allegro.

KROK 2. Wejdź w zakładkę Allegro Pay.

KROK 3. Kliknij pomarańczowy przycisk z napisem Spłać.

KROK 4. Wskaż, za który produkt chcesz zapłacić oraz określ, czy wpłacasz tylko należność za jedną ratę, czy całą pozostałą kwotę. Następnie wybierz metodę płatności.

KROK 5. Wciśnij przycisk Spłać. To wszystko!

Allegro Pay – jak spłacić wcześniej? | FAQ 

Co jeśli spóźnię się ze spłatą Allegro Pay?

W przypadku spóźnienia się ze spłatą Allegro Pay portal może zablokować Ci możliwość korzystania z systemu do czasu uregulowania płatności. Możliwe jest także naliczenie odsetek karnych (w 2024 mogą wynosić maksymalnie 22,5% w skali roku). 

Czy Allegro przypomni mi o terminie spłaty Allegro Pay?

Tak! Nie musisz się martwić, że zapomnisz o konieczności zapłacenia za swoje zakupy Allegro, ponieważ system Allegro Pay przypomni Ci zarówno o tym, jak i o wymaganej kwocie.

Czy możliwa jest spłata wcześniejsza zobowiązania Allegro Pay?

Tak, wcześniejsza spłata zobowiązania Allegro Pay jest możliwa. Portal pozwala na opłacenie należności w dowolnym momencie.

Czy warto spłacić szybciej Allegro Pay?

Serwis nie przewiduje żadnych benefitów za szybszą spłatę zakupu w ramach usługi Allegro Pay. Znacznie ma jedynie to, aby spłacać zakupy terminowo.

Ile wynosi koszt kredytu Allegro Pay?

Całkowita kwota kredytu udzielonego przez Allegro Pay różni się w zależności od wartości zakupionego produktu, liczby rat oraz tego, czy posiadasz Allegro Smart. Oprocentowanie usługi Allegro Pay sprawdzisz na oficjalnej stronie Allegro

Czy usługa Allegro Smart ma jakiś wpływ na Allegro Pay?

Jeśli posiadasz Allegro Smart, możesz korzystać z Allegro Pay na nieco korzystniejszych warunkach. Przykładowo system pozwoli Ci na rozłożenie płatności na 2 raty z oprocentowaniem 0%.