Jak zwiększyć limit Allegro Pay? – Poradnik

Opublikowane: 2 lutego, 2024

Zastanawiasz się, jak zwiększyć limit Allegro Pay? Trafiłeś na dobry artykuł! Jesteśmy specjalistami w zakresie tworzenia narzędzi do obsługi Allegro, co oznacza, że znamy ten marketplace od podszewki. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak Allegro oblicza wysokość Twoich Środków oraz jak je zwiększyć. Stosując się do naszych porad, po pewnym czasie otrzymasz Allegro Pay maksymalny limit.

  1. Co to jest Allegro Pay?
  2. Czym są Twoje Środki w panelu Allegro Pay?
  3. Allegro Pay – jak zwiększyć limit?
  4. Jak zwiększyć limit Allegro Pay? – FAQ 

Co to jest Allegro Pay?

Allegro Pay to wewnętrzny system płatności Allegro. Daje możliwość kupowania z odroczoną płatnością. Co ważne, system jest dość elastyczny. Możesz przykładowo spłacić swoje zobowiązanie w ciągu 30 dni lub rozłożyć płatność na nawet 20 miesięcznych rat. Należy jednak pamiętać, że najbardziej preferencyjne warunki serwis zapewnia w przypadku krótszych okresów. RRSO na poziomie 0% dotyczy jedynie spłaty w ciągu 30 dni lub 2 miesięcy.

Z usługi Allegro Pay może skorzystać każdy, kto posiada konto Allegro – pod warunkiem że wcześniej ją aktywuje. Posiadając aktywną usługę Allegro Pay, możesz sięgać po przyznane środki w przypadku zakupów kosztujących co najmniej 30 zł (razem z przesyłką).

Jeżeli w jakimkolwiek momencie zmienisz zdanie, możesz po prostu przestać go używać. Oczywiście portal pozwala także na zrezygnowanie z usługi. Aby zamknąć swoje Allegro Pay, wystarczy przesłać do serwisu wniosek o rozwiązanie umowy Allegro Pay (formularz odstąpienia od umowy znajdziesz na oficjalnej stronie Allegro). 

➔ Więcej na temat Allegro Pay dowiesz się z oficjalnego poradnika Allegro.

Czym są Twoje Środki w panelu Allegro Pay?

Zanim przejdziemy do kwestii, jak zwiększyć limit Allegro Pay, przyjrzyjmy się Twoim Środkom. Pod taką nazwą na portalu funkcjonuje budżet kredytowy przyznawany przez Allegro. Każdy, kto korzysta z usługi Allegro Pay, otrzymuje Twoje Środki, których wysokość może oscylować w granicach od 300 do 4200 zł. Są to pieniądze do wykorzystania podczas robienia zakupów na Allegro. Z tego powodu Twoje Środki można uznać za limit kredytowy.

Co ważne, samo otrzymanie środków w ramach Allegro Pay nie wiąże się z podpisaniem umowy kredytowej. Dochodzi do tego dopiero w momencie wyboru opłacenia zakupów poprzez środki Allegro Pay. Wówczas serwis komunikuje się z bazami zewnętrznymi (np. BIK-iem) w celu wpisania wysokości Twojego zobowiązania. 
No dobrze, ale od czego zależy wysokość Twojego budżetu? Allegro określa ją na podstawie historii zakupów oraz źródeł zewnętrznych. Nie martw się! Raz przyznany budżet może się zmienić, a Allegro Pay zwiększenie limitu jest możliwe dla każdego.

Allegro Pay – jak zwiększyć limit?

A więc jak zwiększyć Allegro Pay? Niestety, nie ma konkretnych warunków zwiększenia limitu. Jednakże, choć nie istnieje żaden magiczny przycisk, który sprawi, że Twoja całkowita kwota kredytu Allegro ulegnie zwiększeniu, wciąż możesz popracować nad wysokością środków Allegro Pay.

Na tej drodze bardzo ważne są: spłata Allegro Pay oraz regularne kupowanie produktów za pośrednictwem portalu. Po pewnym czasie serwis ponownie przeliczy Twoją zdolność kredytową i otrzymasz Allegro Pay z wyższym limitem. Pamiętaj jednak, że Twój budżet nigdy nie przekroczy maksymalnego limitu Allegro (4200 zł).

Jak zwiększyć limit Allegro Pay? – FAQ 

Ile wynosi w Allegro Pay maksymalny limit w 2024 roku?

W 2024 roku Allegro Pay maksymalny limit wynosi 4200 zł. 

Czy można zwiększyć limit Allegro Pay?

Tak. Początkowo otrzymane środki w Allegro Pay nie są ostateczne. Regularnie kupując na Allegro i terminowo spłacając swoje zobowiązania, można zwiększyć swój limit. 

Kiedy zwiększa się limit Allegro Pay?

Nie ma określonego czasu, po którym zwiększa limit Allegro Pay. Niemniej, co jakiś czas portal przelicza zdolność kredytową swoich użytkowników. Po ponownej weryfikacji historii kredytowej (poprzedzonej regularnymi zakupami i spłatami należności) można otrzymać wyższy budżet, aż do osiągnięcia maksymalnego limitu Allegro.

Jaki jest największy limit na Allegro Pay?

Obecnie maksymalny limit moich środków wynosi 4200 zł. 

Czy korzystanie z Allegro Pay jest płatne?

Korzystanie z Allegro Pay jest bezpłatne. Podobnie jak aktywacja usługi. Jedyne koszty, jakie generuje Allegro Pay, wynikają z oprocentowania należności. 

Ile opcji spłaty oferuje Allegro Pay?

Allegro Pay oferuje szeroki zakres opcji spłaty. Jeśli chcesz, możesz skorzystać przy spłacie kredytu z BLIK-a, szybkiego przelewu lub karty płatniczej. 

Czy każdy może korzystać z zakupów z Allegro Pay?

Allegro Pay jest usługą własną Allegro. Dzięki temu mogą z niego korzystać wszyscy użytkownicy portalu. Aby jednak zacząć używać zakupów z Allegro Pay, należy zakończyć proces aktywacji Allegro Pay. To nic nie kosztuje i trwa zaledwie kilka minut.