Urlop Allegro sprzedawcy – jak go ustawić i jak poinformować o nim klientów

Opublikowane: 14 listopada, 2023

Zastanawiasz się, jak ustawić urlop na Allegro? W tym artykule znajdziesz treściwą instrukcję, która pomoże Ci to zrobić z poziomu konta sprzedażowego. Przedstawimy Ci też kilka przykładów na to, jak poinformować klientów, że jesteś na urlopie przy wykorzystaniu darmowego autorespondera Allegro. Może się bowiem zdarzyć, że choć zaznaczysz przerwę w sprzedaży, klienci nadal będą do Ciebie wysyłać wiadomości, pytając o już zakupione produkty i przesyłkę. Autoresponder Allegro pomoże Ci zadbać o ich komfort w takiej sytuacji i, tym samym, pozwoli utrzymać wysoką jakość sprzedaży.

  1. Urlop Allegro to teraz „Przerwa w sprzedaży”
  2. Jak ustawić urlop na Allegro? Instrukcja krok po kroku
  3. Jak poinformować Klientów, że jesteś na urlopie Allegro?
  4. Który autoresponder włączyć, gdy bierzesz urlop Allegro sprzedawcy?
  5. Urlop Allegro – FAQ

Urlop Allegro to teraz Przerwa w sprzedaży Allegro

Wybierasz się na urlop? W takim razie koniecznie dowiedz się, jak ustawić urlop na Allegro. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że portal nazywa urlop sprzedawcy przerwą w sprzedaży Allegro. Opcja ta pozwala na zakończenie wszystkich aktywnych ofert, które są widoczne na allegro.pl oraz allegro.cz. Aby to zrobić, wystarczy zaledwie jedno kliknięcie! Co więcej, możesz wybrać, czy oferty mają zostać zawieszone natychmiast czy w innym, wybranym przez Ciebie dniu. Dzięki temu na Twoim koncie sprzedaż nie będzie prowadzona, dopóki samodzielnie jej nie wznowisz. To bardzo ważne, ponieważ zamówienia nieobsłużone podczas Twojego urlopu mogłyby obniżyć jakość Twojej sprzedaży i, tym samym, zaszkodzić całemu biznesowi. 

Jak ustawić urlop na Allegro? Instrukcja krok po kroku

  1. Zaloguj się na swoje konto Allegro:

2. Wybierz zakładkę Ustawienia sprzedaży i kliknij w opcję Przerwa w sprzedaży.

3. Twoim oczom ukaże się sekcja Zleć zawieszenie sprzedaży. Korzystając z niej, ustawisz przerwę natychmiast lub wskażesz późniejszy moment jej rozpoczęcia.

4. Zatwierdź swój wybór, klikając na Zleć zawieszenie.

To wszystko. Allegro wstrzyma Twoje oferty w najbliższym czasie (w przypadku przerwy od razu) lub o północy wybranego dnia. 

Jak poinformować klientów, że jesteś na urlopie Allegro?

Aby przekazać klientom, że przebywasz na urlopie od Allegro, najlepiej skorzystać z funkcji autorespondera Allegro. To narzędzie, które automatycznie odpowiada kupującym. Z tego powodu doskonale nadaje się do informowania o chwilowej przerwie w sprzedaży. Jeśli nie wiesz, jak napisać wiadomość o swoim urlopie Allegro, poniżej znajdziesz kilka przykładów. Pamiętaj jednak, że autoresponder Allegro może Ci się również przydać w innych sytuacjach. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy gotowe szablony i treści autorespondera, które pomogą Ci się przygotować na różne okazje. 

Urlop Allegro – przykłady automatycznych odpowiedzi do klientów

To, w jaki sposób powinno się informować o urlopie Allegro, zależy od wielu czynników. Najważniejsze znaczenie ma przyjęta strategia komunikacyjna. Niektóre marki wolą zachowywać bardziej oficjalny ton, podczas gdy inne preferują język potoczny. Zdecyduj, jaki styl wybrać, analizując posiadany asortyment i sylwetkę przeciętnej osoby robiącej zakupy w Twoim sklepie. Bez względu na wybraną formę, nie zapominaj, aby uwzględnić datę powrotu do codziennych zajęć! Informacja o końcu przerwy jest zawsze mile widziana przez klientów.

Neutralna odpowiedź automatyczna Allegro

„Dziękujemy za wiadomość.

Obecnie przebywamy na urlopie, dlatego nie możemy udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. Wrócimy do Ciebie w poniedziałek 27 listopada 2023 roku.

Pozdrawiamy!

Zespół sklepu XYZ”

Formalna odpowiedź automatyczna Allegro

„Szanowny Kliencie.

obecnie nie nie możemy osobiście udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. Wrócimy do Ciebie po powrocie z urlopu – w poniedziałek 27 listopada 2023 roku.

Z wyrazami szacunku,

zespół sklepu XYZ”

Swobodna odpowiedź automatyczna Allegro

„Cześć!

Jak każdy czasem potrzebujemy urlopu 🙂 Odpowiemy na Twoje pytanie, gdy wrócimy do pracy – w poniedziałek 27 listopada 2023 roku. 

Miłego dnia!

Zespół sklepu XYZ”

Który autoresponder włączyć, gdy bierzesz urlop Allegro sprzedawcy?

AlleSpark to zestaw narzędzi, który powstał specjalnie z myślą o sprzedających na Allegro. Jako jego użytkownik możesz korzystać z autorespondera wiadomości oraz Dyskusji Allegro, a także z obu jednocześnie. Nic dziwnego, że robiąc sobie urlop od sprzedaży na Allegro, możesz zastanawiać się, który z nich ustawić. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na autoresponder Dyskusji, ponieważ klienci, którzy zakupili towary jeszcze przed Twoim urlopem, wciąż mogą używać Dyskusji, aby się z Tobą kontaktować. Natomiast autoresponder wiadomości Allegro nie musi pozostawać aktywny.

Urlop Allegro – FAQ 

Jak działa urlop na Allegro?

Urlop Allegro to opcja, która pozwala na tymczasowe zakończenie aktywnych ofert. Dzięki niej podczas Twojej nieobecności nie będą spływać żadne zamówienia, które mogłyby pozostać nieobsłużone.  

Czym różni się urlop Allegro od przerwy w sprzedaży?

Oficjalnie urlop Allegro jest nazywany przez portal przerwą w sprzedaży. Tym samym, oba te pojęcia oznaczają to samo i mogą być używane zamiennie

Jak wziąć urlop na Allegro?

Aby ustawić urlop na Allegro, wystarczy zalogować się na swoje konto, a następnie otworzyć zakładkę Przerwa w sprzedaży. Korzystając z niej, szybko ustawisz dzień zawieszenia konta. Pamiętaj jednak, że ustawienie przerwy w sprzedaży jest możliwe wyłącznie w przypadku kont firmowych!

Jak napisać, że jestem na urlopie Allegro?

Najlepiej – wprost. Poinformuj kupujących, że przebywasz na urlopie, jednocześnie wskazując datę swojego powrotu. Dzięki temu Twoi klienci będą wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się wznowienia sprzedaży i/lub ewentualnej odpowiedzi na swoje pytania.

Jak włączyć autoresponder Allegro na urlop?

Zarejestruj się na stronie AlleSpark – to nic nie kosztuje. Gdy zalogujesz się do swojego panelu, zyskasz możliwość uruchomienia darmowego autorespondera Allegro. To bardzo proste, jednak w przypadku jakichkolwiek trudności, koniecznie zajrzyj do instrukcji, która krok po kroku tłumaczy, jak ustawić autoresponder Allegro

Zakończenie przerwy – czy to możliwe?

Zakończenie obecnej przerwy nie sprawia żadnych problemów. Portal zaprojektował opcję w taki sposób, aby zakończenie przerwy było możliwe w każdym momencie. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, wejdziesz w zakładkę Przerwa w sprzedaży i klikniesz Aktywuj sprzedaż.


O czym należy pamiętać podczas urlopu na Allegro?

Choć nowa opcja przerwa w sprzedaży daje możliwość zawieszenia aktywnych ofert, nie zwalnia z takich obowiązków jak realizowanie wcześniej złożonych zamówień oraz odpowiadanie na Dyskusje Allegro. Na szczęście z tego drugiego zadania z powodzeniem odciąży Cię autoresponder AlleSpark. Gdy nadejdzie zakończenie obecnej przerwy, wystarczy zmienić treść automatycznej wiadomości.