Kampanie Ads Allegro

Opublikowane: 7 lipca, 2023

Skuteczna reklama znacząco zwiększa szanse na odniesienie sukcesu w e-commerce. Nic dziwnego, że system Allegro Ads stał się dla sprzedawców Allegro niezastąpionym wsparciem. W tym artykule przyjrzymy się dostępnym w jego ramach formatom reklamowym oraz podpowiemy, jak mogą przyczynić się do wzrostu sprzedaży na Allegro.

Allegro Ads – co to takiego?

Allegro Ads to usługa reklamowa oferowana przez Allegro. Pozwala sprzedawcom na wygodne promowanie swoich produktów na platformie. Dzięki Allegro Ads sprzedawcy mogą dotrzeć do większej liczby klientów, zwiększyć widoczność swoich ofert i skuteczniej konkurować na rynku. Co równie istotne, obsługa Allegro Ads jest stosunkowo prosta i intuicyjna.

Formaty kampanii reklamowych Allegro Ads:

  • kampania sponsorowana – to jedna z najpopularniejszych form reklamy Allegro Ads. Pozwala na ekspozycję produktów na szczycie wyników wyszukiwania, co zwiększa ich widoczność i ogólną szansę na sprzedaż. Do tego, kampanie tego typu są rozliczane w przyjaznym modelu CPC (koszt za kliknięcie).
  • reklama graficzna – Allegro Ads oferuje również możliwość tworzenia reklam graficznych. To doskonała opcja dla sprzedawców, którzy chcą wyróżnić się i przyciągnąć uwagę klientów za pomocą atrakcyjnych grafik i zdjęć. Reklamy graficzne mogą być wyświetlane na stronach produktów, w wynikach wyszukiwania, a nawet na stronie głównej Allegro! Ich używanie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ opierają się na modelu CPM (koszt za każde tysiąc wyświetleń).
  • reklama zewnętrzna – Allegro Ads pozwala na wyjście z reklamami poza Allegro. Jeśli zależy Ci na zaprezentowaniu swoich produktów na stronach partnerskich, reklama zewnętrzna będzie doskonałą opcją. Dzięki niej Twój asortyment wyświetli się na Facebooku oraz bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google.   
  • Ads4Brands – to specjalny format reklamowy zarezerwowany dla właścicieli brandów i dystrybutorów. Ma za zadanie chronić ich interesy i zapobiegać stratom powstającym przez nadmierną rywalizację o zainteresowanie klienta.  

Problem z obsługą Allegro Ads? Skorzystaj z Allespark!

Choć obsługa Allegro Ads jest intuicyjna, niektórzy sprzedawcy (zwłaszcza na początku swojej kariery) mogą mieć trudności z tworzeniem i optymalizowaniem kampanii reklamowych. W takich przypadkach dobrym pomysłem będzie skorzystanie z Allespark – narzędzia dla sprzedawców Allegro zaprojektowanego przez agencję marketplace Pirk Spark. Allespark poza autoresponderem oraz edytorem zestawów oferuje funkcję tworzenia reklam Allegro, która zdecydowanie ułatwia zarządzania kampaniami reklamowymi oraz zwiększa ich efektywność.