Czy obsługa Allegro Ads jest trudna?

Opublikowane: 7 lipca, 2023

Wychodząc naprzeciw swoim sprzedawcom, Allegro wprowadziło wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich bez wątpienia jest Allegro Ads, system reklamowy, który umożliwia skuteczne promowanie produktów. Wciąż jednak nie wszyscy z niego korzystają. Wiele osób, zwłaszcza znajdujących się na początku swojej kariery, zastanawia się, czy obsługa Allegro Ads jest trudna i czy warto w ogóle inwestować w taką formę reklamy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej narzędziu Allegro i dowiemy się, jak korzystać z niego w bardziej efektywny sposób.

Co to jest Allegro Ads?

Allegro Ads to wewnętrzne narzędzie Allegro, które pozwala na promowanie produktów zarówno wewnątrz serwisu, jak i na stronach partnerskich (np. w wyszukiwarce Google). Dzięki takiej formie reklamy sprzedawcy mogą zwiększyć widoczność swoich ofert i dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. Na ten moment Allegro Ads oferuje kilka typów kampanii, m.in.: reklamy sponsorowane i graficzne, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i różnych celów biznesowych.

Jak obsługiwać Allegro Ads?

Obsługa Allegro Ads na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana, ale z odpowiednią wiedzą i praktyką nie powinna sprawiać zbyt wiele problemów. Po zalogowaniu się na konto sprzedawcy Allegro, wystarczy przejść do sekcji Allegro Ads, a następnie stworzyć pierwszą kampanię reklamową. System pozwala na określenie budżetu i daty emisji oraz dostarcza wartościowych danych na temat efektywności uruchomionych kampanii. 

Narzędzia ułatwiające obsługę Allegro Ads

Jeśli obsługa Allegro Ads wydaje Ci się za trudna lub zbyt czasochłonna, rozważ skorzystanie z Allespark. Allespark to narzędzie stworzone przez renomowaną agencję marketplace, Pirk Spark. Swoim użytkownikom oferuje wiele przydatnych funkcji, m.in. możliwość kreowania reklam Ads Allegro. Oprogramowanie powstało na podstawie potrzeb sprzedawców, dlatego spełnia nawet najbardziej wymagające oczekiwania. 

Podsumowanie

Dzięki Allegro Ads sprzedawcy mogą skutecznie promować swoje produkty, zwiększając generowaną sprzedaż. Korzystanie z wewnętrznego systemu reklamowego Allegro wymaga jednak pewnej nauki i doświadczenia. Na szczęście, istnieją narzędzia (takie jak Allespark), które nawet początkującym sprzedawcom dają możliwość skorzystania z zaawansowanych opcji reklamowych. Co równie ważne, używający ich sprzedający mogą skoncentrować się na rozwijaniu swojego biznesu i, tym samym, osiągać sukcesy sprzedażowe.