Czat Allegro – Jak rozpocząć rozmowę z konsultantem?

Opublikowane: 4 grudnia, 2023

Prowadząc sklep na Allegro lub kupując na tym marketplace, można napotkać problem, którego rozwiązanie wykracza poza kompetencje sprzedawcy. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z samym portalem. W tym celu warto sięgnąć po narzędzie, jakim jest czat Allegro. Jak jednak rozpocząć rozmowę z konsultantem? Świetnie znamy bolączki sprzedawców – w końcu stworzyliśmy zestaw narzędzi optymalizujących sprzedaż na Allegro AlleSpark –, dlatego w naszym artykule znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby posługiwać się Allegro czatem.

Czat Allegro - Jak rozpocząć rozmowę z konsultantem? Instrukcja w artykule
 1. Czym jest Allegro czat?
 2. Allegro czat a kontakt ze sprzedającym na Allegro
 3. Jak rozpocząć czat Allegro z konsultantem?
 4. Kontakt Allegro czat – instrukcja dla kupujących
 5. Kontakt Allegro czat – instrukcja dla sprzedających
 6. Czat Allegro  – FAQ

Czym jest Allegro czat?

Jeszcze kilka lat temu bezpośredni kontakt z Allegro wcale nie był prosty. Kupujący i sprzedawcy musieli polegać na tradycyjnych mailach, co oznaczało, że prowadzenie rozmowy wiązało się ze sporym opóźnieniem. Nic dziwnego, że aby zwiększyć zadowolenie swoich użytkowników, portal wprowadził bardziej efektywne formy kontaktu – w tym Allegro czat. Omawiane narzędzie jest dostępne dla wszystkich – zarówno kupujących, jak i sprzedających – bez żadnych ograniczeń. 

Korzystając z czatu Allegro, możesz wybrać temat rozmowy oraz błyskawicznie skontaktować się z odpowiednim działem. Dzięki temu konsultant z pewnością będzie miał kwalifikacje, aby rozwiązać Twój problem. Co więcej, Allegro cały czas pracuje nad swoim narzędziem, aby było maksymalnie dostępne i przyjazne dla użytkowników. Przykładowo – obecnie można już korzystać z tłumacza języka migowego online.  

Allegro czat a kontakt ze sprzedającym na Allegro

Ze względu na pewne podobieństwo, niektórzy użytkownicy mylą Allegro czat z autoresponderem Allegro. W rzeczywistości to dwa różne narzędzia! Należy pamiętać, że czat Allegro pozwala na skontaktowanie się z portalem (a ściślej: konsultantem reprezentującym ten portal), podczas gdy autoresponder Allegro służy do komunikacji ze sprzedającym. Kolejną istotną różnicą jest to, że Allegro czat stanowi oficjalne narzędzie Allegro, podczas gdy autorespondery są zewnętrznymi programami przeznaczonymi dla profesjonalnych sprzedawców. Skracają czas oczekiwania na odpowiedź oraz usprawniają prowadzenie sprzedaży. 

Allegro czat - Opcja Zadaj pytanie jest dostępna na dole każdej aukcji Allegro.
Opcja Zadaj pytanie sprzedawcy jest dostępna na dole każdej aukcji Allegro.

Jeszcze więcej zamieszania powoduje funkcja Zadaj pytanie, która dostępna jest pod każdą ofertą. Ta opcja, choć działa podobnie, również nie jest powiązana z czatem Allegro, gdyż pozwala na nawiązanie kontaktu ze sprzedającym na Allegro. Allegro czat natomiast jest przeznaczony do bezpośredniej komunikacji z serwisem.  

Prowadzisz sprzedaż Allegro? Skorzystaj z naszego darmowego narzędzia, jakim jest autoresponder Allegro! W ramach jednego konta AlleSpark możesz korzystać jednocześnie z autorespondera wiadomości oraz autorespondera Dyskusji Allegro.

Jak rozpocząć czat Allegro z konsultantem? 

Aby rozpocząć czat Allegro z konsultantem, otwórz stronę Allegro kontakt. Twoim oczom ukaże się formularz kontaktowy Allegro pozwalający na wybranie tematu rozmowy. Pamiętaj, że jeśli chodzi o sprawy związane z zakupionymi produktami, najpierw warto wyjaśnić sprawę bezpośrednio ze sprzedawcą. O nie ma akurat urlopu Allegro, powinien raczej odpisać w przeciągu maksymalnie 48 h roboczych.

Kontakt Allegro czat – instrukcja dla kupujących

 1. Wybierz opcję Kupuję oraz sprecyzuj temat kontaktu.
Allegro czat - formularz kontaktowy z Allegro - tematy kontaktu
Allegro czat – formularz kontaktowy z Allegro – tematy kontaktu
 1. Korzystając z wyświetlonego okienka, możesz dokładnie opisać trapiącą Cię kwestię oraz wybrać z listy produkt, którego dotyczy problem. 
Allegro czat - formularz kontaktowy z Allegro - wybór przedmiotu, którego dotyczy kontakt
Allegro czat – formularz kontaktowy z Allegro – wybór przedmiotu, którego dotyczy kontakt
 1. Kliknij na pomarańczowy przycisk Wybierz sposób kontaktu, aby wybrać najlepszą dla Ciebie formę. Pamiętaj, że najszybszą formą kontaktu jest rozmowa z czatbotem Alliną. 
czat Allegro język migowy, rozmowa telefoniczna, Messenger, WhatsApp, email
Czat Allegro: język migowy, rozmowa telefoniczna, Messenger, WhatsApp, email

Kontakt Allegro czat – instrukcja dla sprzedających

 1. Zanim skorzystasz z formularza kontaktowego, zaloguj się na swoje konto sprzedającego. W ten sposób zaoszczędzisz czas potrzebny na weryfikację danych. Wybierz opcję Sprzedaję oraz sprecyzuj temat kontaktu.

 1. Uzupełnij okienko kontaktowe, podając swój login sprzedającego i numer oferty, której dotyczy Twoje pytanie, a następnie napisz wiadomość w odpowiednim miejscu.
Allegro czat - formularz kontaktowy z Allegro instrukcja dla sprzedających 2
 1. Naciśnij na pomarańczowy przycisk i wybierz odpowiednią dla siebie formę kontaktu. Do dyspozycji masz identyczne opcje jak kupujący. Jeśli szczególnie zależy Ci na czasie, wybierz opcję czatbot Allina.
Allegro czat - formularz kontaktowy z Allegro instrukcja dla sprzedających 3

Allegro Czat – FAQ 

Czy czat Allegro to to samo co autoresponder Allegro?

Czat Allegro oraz autoresponder Allegro to dwa różne narzędzia. Pierwsze zostało stworzone przez Allegro i ma na celu ułatwienie kontaktu z portalem. Z kolei autoresponder Allegro to specjalny program, który odpowiada na wiadomości i Dyskusje Allegro w imieniu konkretnego sprzedającego. 

Czy czat Allegro to to samo co forum Allegro Gadane?

Allegro Gadane to oficjalne forum, które zrzesza użytkowników Allegro (czyli sprzedających i kupujących). Pozwala na wymianę doświadczeń oraz rozmowy na tematy związane z funkcjonowaniem na portalu. Tym samym, istotnie różni się od Allegro czatu, który służy wyłącznie do kontaktu z serwisem. 

Czy mogę skorzystać z Allegro czatu do kontaktu ze sprzedawcą?

Nie. Czat Allegro służy do kontaktu z portalem Allegro, a nie konkretnym sprzedawcą. Aby porozmawiać ze sprzedającym, skorzystaj z opcji Zadaj pytanie, która jest dostępna pod każdą ofertą. Jeśli zakup został już dokonany, masz możliwość skorzystania z Dyskusji Allegro. Na wiadomość wysłaną w ten sposób sprzedający musi odpowiedzieć w ciągu 24 h. W przypadku nieotrzymania odpowiedzi, po tym czasie możesz skorzystać z pomocy Allegro. 

Czy używanie Allegro czatu wiąże się z jakimiś opłatami?

Oczywiście, że nie! Z czatu Allegro może korzystać każdy w każdym momencie – w dodatku całkowicie za darmo. To dobra wiadomość zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, którzy troszczą się o utrzymanie optymalnego stosunku kosztów do przychodów. 

Czat potwierdzenie przeczytania wiadomości – czy taka funkcja istnieje na Allegro?

Niestety, nie. Choć taka opcja mogłaby istotnie zwiększyć komfort z użytkowania Allegro czatu, obecnie nie została jeszcze zaimplementowana. Serwis jednak ciągle pracuje nad swoim narzędziem, może więc informacja Przeczytana odpowiedź pojawi się w najbliższym czasie.