Automatyczne odpowiedzi Allegro – jak je ustawić?

Opublikowane: 27 września, 2023

Zależy Ci na poprawie jakości swojej sprzedaży? Rozwiązaniem może być autoresponder Allegro AlleSpark. To specjalny, darmowy program dla sprzedających, który wysyła automatyczne odpowiedzi Allegro w czasie wyznaczonym przez portal. Dzięki niemu nie tylko zadbasz o swoich klientów, ale także poprawisz trafność ofert. To nic trudnego! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak ustawić autoresponder Allegro!

Automatyczne odpowiedzi Allegro – jak je ustawić? Poradnik dla sprzedawców
 1. Automatyczna odpowiedź Allegro przez autoresponder Allegro – Wstęp
 2. Korzyści autorespondera Allegro
 3. Jak ustawić autoresponder i automatyczne odpowiedzi Allegro?
 4. Allegro automatyczne odpowiedzi – jak je napisać?
 5. Automatyczne odpowiedzi Allegro – FAQ

Automatyczna odpowiedź Allegro przez autoresponder Allegro – Wstęp

Autoresponder do Allegro to specjalny program, który automatycznie odpowiada na zapytania klientów. W ten sposób właśnie wysyłane są tzw. automatyczne odpowiedzi Allegro sprzedawców, np. “Dzień dobry, przyjęliśmy Twoją wiadomość”. Treść autorespondera oczywiście zależy od sytuacji i sposobu komunikacji Twojej firmy, istotne jest jednak to, że dzięki automatycznym wiadomościom Allegro, zyskujesz niezbędny czas.

W przypadku Allegro, mamy de facto do czynienia z dwoma typami autoresponderów:

 1. autorespondera Dyskusji Allegro 
 2. autorespondera wiadomości Allegro. 

Ten pierwszy angażuje się wyłącznie w pytania zadawane w ramach Dyskusji Allegro, podczas gdy drugi udziela odpowiedzi na kwestie wysyłane poprzez Centrum Wiadomości oraz za pomocą formularza Pytanie o przedmiot

Nasz AlleSpark to darmowe narzędzie, które oferuje oba te moduły. Co więcej, możesz wybrać w jaki sposób chcesz z nich skorzystać. Jeśli wolisz, możesz używać obu programów jednocześnie lub też ograniczyć się tylko do jednego z nich.

Korzyści autorespondera Allegro

Korzystanie z automatycznych odpowiedzi Allegro ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

 • Możliwość zrealizowania wytycznych Allegro dotyczących czasu odpowiedzi na zapytania klientów, a więc spełnienie warunku terminowe odpowiedzi Allegro (Tak, szybkość odpowiedzi Allegro jest wliczana w ocenę sprzedawcy!).
 • Utrzymanie terminowości odpowiedzi sprzyja również utrzymaniu zadowolenia klientów z poziomu obsługi.
 • Portal Allegro bardzo dba o satysfakcję swoich użytkowników, dlatego wynagradza sprzedawców, którzy mogą pochwalić się wyjątkowo wysokim poziomem obsługi klienta. Dzięki odpowiadaniu w terminie na zapytania kupujących, nie tylko zwiększysz jakość swojej sprzedaży, ale także poprawisz trafność ofert. Co więcej, zyskasz szansę na uzyskanie tytułu Super Sprzedawcy. Autoresponder do Allegro jest w tym celu wykorzystywany naprawdę przez wielu.
 • Oferty, które charakteryzują się wysoką trafnością, zwykle cieszą się większą sprzedażą. Tym samym, automatyczne odpowiedzi Allegro pośrednio skutkują wzrostem obrotów

Jak ustawić autoresponder AlleSpark i automatyczne odpowiedzi Allegro?

To bardzo proste. Aby zacząć korzystać z autorespondera Allegro od AlleSpark, wystarczy się zarejestrować. Zrobisz to w kilka sekund. Następnie zaloguj się na swoje konto. Po lewej stronie znajdziesz listę z poszczególnymi modułami systemu. Wybierz autoresponder dyskusji lub wiadomości Allegro, a znajdziesz się na stronie, za pomocą której błyskawicznie go ustawisz. 

Konfiguracja autorespondera dyskusji/wiadomości Allegro AlleSpark jest bardzo łatwa. Składa się z następujących kroków:

 • stworzenia treści automatycznej odpowiedzi Allegro, 
 • ustalenia, czy program ma odpowiadać wyłącznie na pierwszą wiadomość, czy również na każdą kolejną,
 • wskazanie czasu, w którym ma nastąpić automatyczna odpowiedź Allegro dla pierwszej wiadomości kupującego oraz każdej kolejnej.

 ➔ W razie jakichkolwiek trudności z uruchomieniem autorespondera AlleSpark, możesz skorzystać z naszego poradnika Jak ustawić autoresponder Allegro?

Allegro automatyczne odpowiedzi – jak je napisać?

Dla większości osób najtrudniejszym elementem konfiguracji autorespondera Allegro jest przygotowanie treści wiadomości. Jeśli należysz do tego grupy, możesz odetchnąć! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł o tworzeniu auto odpowiedzi: Autoresponder – co to jest i jak go napisać?

Dziękim zawartym w nim poradom szybko i bez większych trudności przygotujesz automatyczną odpowiedź Allegro, która uspokoi Twoich klientów i kupi Ci trochę czasu. Możesz po prostu skopiować wybraną treść, pamiętaj jednak, że AlleSpark daje możliwość ustawienia automatycznych odpowiedzi według własnych preferencji. Nie musisz się więc ograniczać!

Automatyczne odpowiedzi Allegro przez autoresponder Allegro od AlleSpark – FAQ

Czy AlleSpark to autoresponder Dyskusji Allegro czy wiadomości?

AlleSpark to zestaw narzędzi dla sprzedających na Allegro. Użytkownicy programu mogą korzystać z autorespondera Dyskusji Allegro lub wiadomości, a także obu narzędzi jednocześnie. Dodatkowo, AlleSpark oferuje podgląd wyników kampanii Allegro Ads oraz funkcję zliczania rentowności. 

Ile kosztuje autoresponder dyskusji/wiadomości AlleSpark?

Korzystanie z autoresponderów AlleSpark jest całkowicie darmowe. Aby zacząć wysyłać automatyczne odpowiedzi Allegro do swoich kupujących, wystarczy zarejestrować się na naszej stronie. 

Czy korzystanie z autorespondera Allegro AlleSpark jest trudne?

Nie. Program automatycznie odpowiada na zapytania klientów w ustalonym przez Ciebie czasie. Dzięki przejrzystemu panelowi jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Nie musisz się więc martwić, że nie poradzisz sobie z jego uruchomieniem. Co więcej, na naszej stronie znajdziesz specjalny poradnik, dzięki któremu krok po kroku przygotujesz swój autoresponder Allegro do pracy. 

Co zyskam dzięki automatycznym wiadomościom Allegro od AlleSpark?

Korzyści autorespondera Allegro są bardzo liczne. Dzięki automatycznym wiadomościom Allegro od AlleSpark zmieścisz się w ramach odpisywania na odpowiedzi wyznaczonych przez portal. To z kolei pozwoli Ci zwiększyć jakość swojej sprzedaży i zbudować lepszą trafność ofert.