Allegro Business – Konto na Allegro dla firm

Opublikowane: 26 czerwca, 2024

Jeśli jesteś użytkownikiem Allegro od jakiegoś czasu, na pewno obiła Ci się o uszy nazwa Allegro Business (lub Allegro Biznes). Bez odpowiednich informacji, może wywoływać sporo zamieszania. Jako twórcy aplikacji dla sprzedawców Allegro AlleSpark postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym artykule wyjaśniamy, czym jest Allegro Biznes, kto może z niego korzystać i czym różni się od „zwyczajnej” wersji popularnego marketplace.

  1. Allegro Biznes (Allegro Business) – co to jest?
  2. Allegro Biznes w porównaniu do „zwykłego” Allegro
  3. Jak założyć konto na Allegro dla firm (Allegro Biznes)?
  4. Allegro Biznes – FAQ

Allegro Biznes (Allegro Business) – co to jest?

Allegro Business to specjalna odsłona Allegro dostępna dla osób posiadających firmowe konto Allegro (zarejestrowane w Polsce) oraz robiących zakupy na portalu jako przedsiębiorcy. Tym samym, można powiedzieć, że Allegro Business to wersja Allegro dla firm. 
Aby zyskać do niej dostęp, nie musisz nic robić. Logując się w serwisie jako przedsiębiorca, automatycznie znajdziesz się na stronie głównej Allegro Business. Zobaczysz te same oferty i narzędzia, które są widoczne w standardowej odsłonie portalu oraz opcje dodatkowe, które ułatwią Ci rozwój sprzedaży B2B i pozwolą na obniżenie kosztów zakupów dla firmy.

Allegro Biznes w porównaniu do „zwykłego” Allegro

Allegro Business uwzględnia rozwiązania przyjazne klientom B2B. Przede wszystkim ukazuje stawki VAT i cenny netto, co ułatwia robienie zakupów przedsiębiorstwom. Allegro dla firm daje także możliwość udzielania atrakcyjnych rabatów na zamówienia i udostępniania cenników hurtowych. Pozwala także na realizowanie płatności za pomocą Allegro Pay Business.

➔ Wśród towarów sprzedawanych na Allegro Biznes znajdziesz, chociażby, ogromny wachlarza materiałów budowlanych w atrakcyjnych cenach. Jak widać z naszego ostatniego raportu sprzedaży Allegro „10 branż na Allegro, o których się mówi (a czasem się szepcze)”, w minionym roku kategoria Budownictwo osiągnęła sprzedaż wartą 536 319 900,63 zł i nadal można spodziewać się trendów zwyżkowych.

Różnice pomiędzy Allegro Business i klasyczną wersją Allegro

Poniżej znajdziesz tabelę, która przedstawia różnice i podobieństwa występujące pomiędzy tradycyjną i biznesową odsłoną serwisu.

Allegro BusinessAllegro
Widoczne stawki VAT i ceny nettoTakNie
Oferty wyłącznie dla biznesuTakNie
Rabaty dla firmTakNie
Akcje promocyjneBiznesoweKonsumenckie
Możliwość odroczenia płatnościTak – na 60 dni z Allegro Pay BusinessTak – na 30 dni z Allegro Pay
Allegro SmartTakTak
Koszt założenia konta0 zł0 zł
Opłaty z tytułu korzystania z konta0 zł0 zł
Ochrona w programie Allegro ProtectTakTak

Jak założyć konto na Allegro dla firm (Allegro Biznes)?

Nie musisz specjalnie zakładać konta Allegro Biznes. Jeśli posiadasz już konto firmowe Allegro, zobaczysz widok Allegro dla firm po zwyczajnym zalogowaniu. Będziesz mieć także możliwość kupowania i sprzedawania – jak każdy użytkownik tradycyjnej odsłony serwisu. Jeśli zależy Ci na korzystaniu z Allegro Business, a dysponujesz jedynie kontem zwykłym, zawsze możesz zmienić je na firmowe, o ile prowadzisz działalność gospodarczą.

Jak zmienić zwykłe konto Allegro na konto firmowe?

KROK 1. Zaloguj się na swoje konto Allegro.

KROK 2. Otwórz zakładkę Twoje Dane.

KROK 3. Wybierz opcję Zmień na konto firmowe.

➔ Pamiętaj, że zmiana rodzaju konta będzie możliwa tylko, jeśli nie posiadacz włączonych usług niedostępnych dla Allegro Biznes (np. Allegro Pay) oraz nigdy nie zdarzyło Ci się sprzedawać na Allegro Lokalnie. W takiej sytuacji pozostaje Ci założyć nowe konto firmowe.

Allegro Biznes – FAQ

Czy na Allegro firma może kupować?

Jak najbardziej! Korzystając z Allegro Biznes (widoku Allegro dla firm), wygodnie zrobisz zakupy firmowe. Na portalu widać stawki VAT oraz ceny netto, co już jest sporym udogodnieniem, ale to nie wszystkie istotne rozwiązania z perspektywy przedsiębiorstwa. Dzięki Allegro Business możesz także skorzystać ze specjalnych rabatów dla B2B.

Czy użytkownicy kont firmowych mogą kupować na Allegro od użytkowników kont zwykłych?

Jeśli chcesz, możesz robić takie zakupy. Korzystając z widoku Allegro Biznes, masz dostęp do wszystkich ofert dostępnych na portalu. Aby odfiltrować specjalne oferty dla B2B, należy zastosować specjalne filtry.

Ile kosztuje konto firmowe Allegro Business?

Każde konto na Allegro jest darmowe (nie ma znaczenia, czy jest zwykłe, czy firmowe) 

 – a przynajmniej jego założenie oraz używanie podstawowych funkcji. Opłaty generuje jedynie sprzedaż oraz korzystanie z promocji i systemu Allegro Ads. 

Jak sprzedawać na Allegro Business?

Na Allegro Business widoczne są wszystkie oferty Allegro, nie tylko te, które oferują specjalne warunki dla klientów B2B. Tym samym, aby rozwijać sprzedaż Allegro Business, nie musisz robić nic szczególnego. Wystarczy, że dodasz do swoich ofert udogodnienia dla użytkowników kont firmowych. 

Dlaczego nie mogę zmienić zwykłego konta na konto Allegro B2B, jeśli mam Allegro Pay?

Nie jest to możliwe, ponieważ Allegro Business nie korzysta z Allegro Pay. Użytkownicy kont firmowych Allegro mogą używać wyłącznie Allegro Pay Business. Jeśli interesuje Cię kwestia Allegro Pay, dowiesz się więcej, czytając nasz artykuł Jak zwiększyć limit Allegro Pay?.